Date added : 14.05.2018 09:38

DEFAV 23. Geleneksel Dayanışma Gecesi

İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı (DEFAV) 23. Geleneksel Dayanışma Gecesi 600 kişiye yakın katılımla gerçekleştirildi. 05 Mayıs 2018 tarihinde Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde gerçekleştirilen geceye; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Hızır Reis Deniz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı A. Baybora Yıldırım, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Arif Bostan, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Aşkın, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yöneyim Kurulu Başkanı Saim Oğuzülgen ve Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Dereli’nin yanı sıra denizci sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve denizcilik camiasının seçkin firmaları katılım gösterdi.

1995 yılında kurulan ve destekçilerinin yardımları ile eğitim ve sosyal amaçlı hedefleri doğrultusunda bu günlere gelen; denizcilik eğitimine, denizcilere ve denizci ailelerine destek olmak amacıyla kurulan DEFAV İTÜ Denizcilik Fakültesi Tuzla yerleşkesinde bulunan öğrenci yurdunun işletmesini de sürdürmekte. Bu yardımların devamlılığını sağlamak amacıyla düzenlenen dayanışma gecesi ise saat 19.00’da verilen bir kokteyl ile başladı. Misafirlerin karşılanmasının ardından, saat 20.00’de yemeğe geçildi.

Yemek müziği ile başlayan etkinlikte gece boyunca vakfın çalışmalarının anlatıldığı slayt gösterisi salon perdelerine yansıtıldı. Gecede DEFAV Yönetim Kurulu Başkanı İlker Meşe kürsüye davet edildi. Meşe konuşmasında DEFAV’ın çalışmalarına katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ile şahıslara, eski yönetim kurullarına, çalışmalarını sürdürmekte olan yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sundu.

Daha sonra DEFAV’a katkı ve katılımları bulunan kurum ve şahıslara plaketleri takdim edildi.

Nostalji rüzgarının estiği gecede; Rana Alagöz, Semiha Yankı, Dilek Harman, Ersan Erdura ve Ercan Turgut, bir döneme damgasını vuran şarkılarını seslendirerek salondan büyük alkış aldılar. Ayrıca denizcilik camiasının duayenlerinden Kaptan Altay Altuğ da mızıkasıyla dünya müziklerini kapsayan küçük bir dinleti sundu.