Eklenme Tarihi : 06.09.2016 13:51

EXPOMARITT FUARI ALTIN ÇIPA ÖDÜLLERİ’NDE TANITILDI

DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜN BULUŞTUĞU ÖDÜL TÖRENİNDE EXPOMARRIT FUARI’NIN STANDI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Denizcilik sektörünün ulusal ve uluslararası aktörlerini bir araya getiren en önemli etkinliği olan 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı, Uluslararası Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni'nde tanıtıldı. Türk ve dünya denizcilerinin bir araya geldiği ödül töreninde,  21-24 Mart 2017’de Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek EXPOMARITT Fuarı’nın standı büyük ilgi gördü.

 

Başta İMEAK Deniz Ticaret Odası olmak üzere Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV), Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) ile İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz Karadeniz Bölgeleri Gemi Sanayicileri Derneği (GESAD)’ın desteklediği fuarda toplamda 50’den fazla ülkeden yaklaşık 10.000 denizcilik profesyonelinin ağırlanması hedefleniyor.

 

Denizcilik Sektörü, 21-24 Mart 2017 tarihleri arasında Pendik Green Park Convention Center’da gerçekleştirilecek olan 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Denizcilik Endüstrisi Teknoloji ve Ticaret Fuarı’nda buluşmaya hazırlanıyor.  Fuar öncesinde Türk ve dünya denizcilerini bir araya getiren 11. Altın Çıpa Denizcilik Başarı Ödülleri Töreni'nde tanıtılan EXPOMARITT Fuarı’nın standı davetlilerden yoğun ilgi gördü. Başta İMEAK Deniz Ticaret Odası olmak üzere Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) , Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) ile İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz Karadeniz Bölgeleri Gemi Sanayicileri Derneği (GESAD)’ın desteklediği fuar kapsamında hayata geçirilecek birçok önemli yenilik ve etkinlik, Türkiye denizcilik sektörünün hareketlenen uluslararası arenada sahip olduğu avantajları ortaya koyabileceği, yeni pazarlar için şans bulabileceği ve rekabet gücünü arttırabileceği önemli fırsatlar yaratacak.

Armatörlük, gemi işletmeciliği, brokerlık, gemi kiralama, gemi alım-satımı, tersane işletmeciliği, yeni gemi inşa-bakım-onarımı, konteyner taşımacılığı, lojistik hizmetleri ile gemi inşa yan sanayi firmaları ve ilgili bankacılık, finans, sigortacılık ile eğitim kurumlarından ulusal ve uluslararası önemli firmalar ile öncü markaları bir araya getirecek olan 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul’da en yeni teknoloji ürün ve hizmetler de görücüye çıkacak. Fuarı ve fuar kapsamında gerçekleştirilecek konferansları ücretsiz olarak izlemek isteyen ziyaretçiler için de kayıtlar başladı.

 

Gemicilik ticaret fuarları alanında fark yaratan deneyim

EXPOMARITT İstanbul, uluslararası fuar organizasyonları konusunda dünyanın en tecrübeli firmalarından UBM’in global bilgi birikimi sayesinde sektörün tüm uluslararası oyuncularını ve fikir liderlerini biraraya getiren bir fuar olma hedefi ile 14. kez düzenleniyor.

Asya denizcilik sektörüne giriş için en önemli kapı olan, Asya’nın en büyük gemicilik ticaret fuarı Marintec China’yı da düzenleyen UBM, sektör fuarcılığının dünya çapındaki önemli markaları Seatrade ve Marintec markaları ile pazarlama ve satış alanlarında yaptığı işbirlikleri sayesinde  Exposhipping EXPOMARITT İstanbul Fuarı’nın çıtasını yükseltmeye devam ediyor.

 

EXPOMARITT İstanbul, 10.000 sektör profesyonelini ağırlamayı hedefliyor

Her yıl genişleyen katılımcı ve ziyaretçi profiliyle, yeni iş ortaklıklarına zemin oluşturmaya ve deniz ticaret hizmetleri sektöründeki son gelişmeleri takip etme imkanı sunmaya devam eden 14. Exposhipping EXPOMARITT İstanbul,  40’dan fazla ülkeden, 600’den fazla markayı temsilen 200’ün üzerinde katılımcıyı; toplamda 50’den fazla ülkeden yaklaşık 10.000 denizcilik profesyonelini ağırlamayı hedefliyor.

 

2015 yılında 13.’sü düzenlenen fuara 43 ülkeden 200’ün üzerinde firma ve 627 marka katılım gösterdi. Ayrıca 21 tersanenin katıldığı fuar, tersane sayısındaki bu rekor artış ile katılımcılar ve ziyaretçiler için önemli network olanakları sağladı. Toplamda 57 ülkeden gelen 7 binden fazla denizcilik profesyonelinin katıldığı fuarda ziyaretçilerin %8’i doğrudan sipariş verirken, %27’si ise sonradan sipariş vermek istediklerini belirtti. Fuarın bir ağ kurma etkinliğinin ötesine geçtiğini ve fuar ziyaretçilerinin satın alma gücünün de çok yüksek olduğunu gösteren bu rakamların 2017’de artırılacağı öngörülüyor.