Eklenme Tarihi : 15.12.2016 10:31

DENİZCİLİK SEKTÖRÜ, 2016’YI DEĞERLENDİRECEK, 2017 UMUTLARINI VE HEDEFLERİNİ PAYLAŞACAK..

GİSBİR BAŞKANI MURAT KIRAN, AHOY ROTTERDAM İHRACAT MÜDÜRÜ RAYMOND SILIAKUS, SEMAR MARINE GENEL MÜDÜRÜ SEMİH EGE, CEMRE TERSANESİ TİCARET MÜDÜRÜ SİNAN KAVALA, NİPPON PAINT TÜRKİYE ÜLKE MÜDÜRÜ BAYBORA YILDIRIM VE YAF DIESEL GENEL MÜDÜRÜ YUSUF KANICI’NIN KATILACAĞI EUROPORT TURKEY BASIN TOPLANTISINDA DENİZCİLİK SEKTÖRÜ’NÜN 2016 DEĞERLENDİRMESİ YAPILACAK, 2017 YILI HEDEFLERİ VE ÇALIŞMALARI PAYLAŞILACAKTIR. AVRUPA’NIN EN BÜYÜK FUAR ŞİRKETLERİ ARASINDA YER ALAN VE AVRUPA DIŞINDA ROMANYA VE İRAN’DA DA FUARLAR DÜZENLEYEN AHOY ROTTERDAM, TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPMA NEDENLERİNİ VE TÜRKİYE’YE OLAN GÜVENLERİNİ AÇIKLAYACAKTIR.

 

Yılın ilk 9 ayında 469 Milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren Türkiye denizcilik sektörü

2017 yılına umut veren gelişmelerle başlıyor. Tersane kira sürelerinin uzatılacak olması ve Norveç bankalarının teminatlar konusunda esneklik göstermeye başlaması ile rahatlayan sektörün önemli temsilcileri, güçlü oyuncuları Europort Turkey Fuarı’nda buluşmak ve yeni iş birlikleri için gün sayıyor. 54 yeni tersane yatırımı ile uluslar arası alanda iddialı olmaya devam edeceklerinin sinyalini veren Denizcilik Sektörü, 05 Nisan’da  Tuzla’da, denizle iç içe yapılacak olan Europort Turkey’e 35 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçi bekliyor.

 

GİSBİR (Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği) Başkanı Murat Kıran, Europort Turkey’in Hollanda’lı ortağı ve dünya denizciliğinin en büyük fuarlarını Avrupa’da düzenleyen AHOY Rotterdam İhracat Müdürü Raymond Siliakus ve sektörün lider tersaneleri ile büyük üreticilerinin yöneticilerinin katılacağı Basın Toplantısına katılımınızdan mutluluk duyacağız.

 

TARİH           : 16 Aralık 2016, Cuma

SAAT             : 11.00

YER               : Feriye Restoran

                        Yıldız Mh., Çırağan Cd. No:40, 34349 Beşiktaş/İstanbul

 

TOPLANTI KONUŞMACILARI :

 

Sn. Murat Kıran – GİSBİR Başkanı

Raymond Siliakus – AHOY ROTTERDAM İhracat Müdürü

Dilek Karaduman – Europort Turkey Direktörü

Semih Ege – SEMAR MARINE Genel Müdürü

Sinan Kavala – CEMRE TERSANESİ Ticaret Müdürü

Baybora Yıldırım – NIPPON PAINT TÜRKİYE Ülke Müdürü

Yusuf Kanıcı – YAF DIESEL Genel Müdürü