Eklenme Tarihi : 13.12.2016 12:22

GÜÇLÜ İÇDAŞ SPOR’A GÜÇLÜ TRANSFER

Açık Su Yüzme Milli Takım sporcusu Nilay Erkal bugüne kadar Fenerbahçe Yüzme Takımı formasıyla başarıyla yürüttüğü spor hayatını artık İÇDAŞ Spor Kulübü bünyesinde sürdürecektir.

İÇDAŞ Spor’un profesyonel yaklaşımına olan güveni nedeniyle Fenerbahçe Spor Kulübü’nün de gönül rahatlığı ile onayladığı bu gelişmenin Türk sporu için hayırlı olmasını diliyoruz.

Başarılı sonuçlarıyla müsabakalara imzasını atan Nilay Erkal, 11-12 Haziran tarihlerinde, Portekiz / Setubal’de yapılan 10.000 m. Rio Olimpiyat akredite Açık Su yüzme yarışında ülkemizi temsil etti. 1999 doğumlu olan Nilay Erkal, bu yarışmada 2:02:26:80 lik derecesi ile 36. oldu. 10.000 metre’de ülkemizde yüzülen (Bay-Bayan) en iyi süreyi elde etmiştir. Böylece FİNA’nın organizasyonunda yapılan bu yarışta 9 + 5( Kıta Kontenjanı) :14 atlet Rio vizesi almıştır.

212 katılımcının mücadelesi ile 5 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen 12. Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışması’nda da Nilay Erkal ‘Genel klasmanda’ 1,34.13 lük tüm zamanların en iyi derecesi ile birinci olmuştur.

Spor hayatına İÇDAŞ Spor formasını giyerek devam edecek olan Nilay'a ‘aramıza hoş geldin’ diyoruz. Sporcumuz Nilay Erkal’ın, İÇDAŞ Spor formasıyla yeni rekorlar kırarak, ülkemiz için yeni şampiyonluklara imza atacağına inancımız tamdır.

Güçlü İÇDAŞ Spor Kulübü başarılı sporcumuzla daha da güçlenerek şampiyonluklara olan yolculuğunu sürdürmeye devam edecektir.