Eklenme Tarihi : 09.03.2017 16:35

GMO İSG GÜNLERİ BAŞLADI

Gemi Mühendisleri Odası, İş Sağlığı ve İş Güvenliği komisyonunun organizasyonu ile GMO İSG günleri adı altında etkinlikler düzenleniyor.

Tersanelerde çalışan mühendislerin ve İSG uzmanlarının, yöneticilerin bilgi birikimlerini artırmak amacıyla planlanan etkinlikler, her ayın ilk Cumartesi günü dokuz ay süre ile devam edecek.

GMO İSG Günlerinin ilk etkinliği 4 Mart Cumartesi günü Türk Loydu Vakfı Prof.Dr. Teoman Özalp Konferans Salonunda gerçekleşti.

GMO İSG Günlerinin ilk etkinliğinde, Tersanelerde patlayıcı ortamlar, Patlayıcı olabilecek ortamlarda çalışma güvenliği konularında, İSG Uzmanı, Sayın Engin Kaya sunum yaptı. Tersanelerdeki muhtemel patlayıcı ortamları tanımak, gaz ölçünü ve gaz ölçümünün önemi, tersanelerde patlayıcı ortam oluşmasını ve patlamaları engellemeye yönelik deneyim ve bilgi birikimini katılımcılara aktardı.

Ardından, İSG Uzmanı Burak Bilkolar; Kapalı alanlar ve kapalı alanlarda çalışmalar, kapalı ortamın tanımı, kapalı ortamlarda çalışma öncesinde ve işin devamı boyunca yapılması gerekenler, kapalı alanlarda çalışma güvenliğinin sağlanması konularını içeren sunumunu gerçekleştirdi.

Tuzla ve Yalova bölgesinden kırk İSG uzmanı ve İSG personelinin katılımıyla gerçekleşen bilgilendirme toplantısı tamamlandı. Toplantı sonrasında, GMO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Pelin Yılmazcoşar, sunum yapan uzmanlar, Sayın Engin Kaya ve Sayın Burak Bilkolar’a teşekkürlerini sunarak, GMO anı küpü hediye etti.