Eklenme Tarihi : 09.12.2016 09:36

1.ULUSLARARASI GEMİ İNŞAATI VE DENİZ TEKNOLOJİSİ KONGRESİ BAŞLADI

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası'nın 1968 yılından bu yana düzenlediği Gemi İnşaatı ve Deniz Teknolojisi Teknik Kongresi bu yıl 08-09.12.2016 tarihlerinde 1. Uluslararası Gemi ve Deniz Teknolojisi Kongresi (GMO-SHIPMAR) adı altında "Yeşil Teknolojiler" ana konusu kapsayacaktır.


Pîrî Reis Üniversitesi Deniz Kampüsü Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan kongrede gemi ve deniz teknolojisi genel alanı içerisinde güncel ve gelecekteki sorunlar üzerinde durularak değerlendirmeler ve çözüm önerileri sunulacaktır.

8 Aralık 2016 saat 09:30 Açılışı yapılan kongreye, Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın nuri uyğur, Başkan Yardımcısı Sayın İlker Civelek, Genel Sekreteri Sayın Salih Bostancı, Sayman üyesi Sayın İlker Şenel ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sayın Kaan Ünlügençoğlu, Sayın Pelin Yılmazcoşar, Sayın Ahmet Gültekin Avcı, Sayın Orçun Balbaş, Sayın Osman Kahraman, Gemi Makinaları işletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Feramuz Aşkın, Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Erkan Dereli, Gemi Sanayicileri Derneği  Mustafa Ünar, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Oral Erdoğan, Piri Reis üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Nurhan Kahyaoğlu’nun yanı sıra bir çok akademisyen ve  sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim görevlisi ve Gemi ve Deniz Teknolojisi Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Dursun Alkan’ın Başkanlığında gerçekleşen GMO-SHIPMAR’ın birinci gününde 29 bildirinin sunumu yapıldı.