Eklenme Tarihi : 12.12.2016 15:01

GMO KURULUŞUNUN 62. YILINI KUTLADI

TMMOB Gemi Mühendisleri Odası bu yıl sekizincisini düzenlediği Gemi Mühendisliği Haftası içerisinde 62. Kuruluş Yıldönümünü 10 Aralık 2016 tarihinde Crowne Plaza’da kutladı. Geceye, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi mühendisleri Odası üyesi Sayın Ahmet Arslan, T.C. UDHB Müsteşarı GMO Üyesi Sayın A. Selçuk Sert,  T.C. UDHB Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü ve GMO üyesi Sayın Salim Özpak, T.C. UDHB Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü GMO üyesi Sayın Hızırreis Deniz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı GMO Üyesi Sayın Prof.Dr. Abdi Kükner, Piri Reis Üniversitesi Rektörü ve GMO üyesi Sayın Prof. Dr. Oral Erdoğan, YTÜ Rektör Yardımcısı ve GMO üyesi Prof. Dr.Mesut Güner, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Kıran, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Başaran Bayrak, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin Kalkavan, Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fazıl Uzun’un yanı sıra sektörün ileri gelenleri, üyelerimiz ve aileleri katıldı.

Gece, GMO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Uyğur’un  açılış konuşması ile başladı. Ardından,Yalova Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fazıl Uzun, Gemi ve Yat İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Başaran Bayrak, GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat Kıran, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Metin Kalkavan, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, Gemi mühendisleri Odası üyesi Sayın Ahmet Arslan konuşma yaparak, sektörün bugününü değerlendirip, geleceğe yönelik atılması gereken adımlar konusunda bilgilendirmelerde bulundular.

Oda gecesinde meslekte 25. 40. 50. Ve 60. Yıllarını dolduran üyelere, “Gemi Mühendisliği Haftası 2016 “ etkinliklerine sponsor olan firmalara  ve 15 Temmuz’da gazi olan üyemiz Ahmet Taşkıran’a plaketleri taktim edildi.

Plaket töreni sonrasında, gelenekselleşen piyango çekilişi yapılarak, kazananlara hediyeleri verildi.