Eklenme Tarihi : 31.08.2016 15:01

Gemi ve Yat ihracatçıları birliği SMM Hamburg fuarında

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve demokrasisi 15 Temmuz da büyük bir tehlikeyi ,darbe girişimini  Türk milletinin feraseti, yöneticilerinin cesareti ve Türk güvenlik güçlerinin devletine milletine bağlı  bireylerinin gayreti ile bertaraf etmiştir. Böyle bir kalkışımla hangi ülke karşı karşıya kalsa ekonomisi ciddi sıkıntıya girer ,kriz yaşardı.

Ancak bu süre zarfında Türkiye cumhuriyeti bütün kurumları ile ayakta kalmayı başarmış ,ekonomik faaliyetleri açısından çok az kayıpla atlatmış , döviz taleplerinde herhangi bir sıkıntı yaşamamıştır. Ve ayrıca Türk milleti inanılmaz bir birlik beraberlik gösterisinde bulunarak bu konuda nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.

Biz iş dünyasına düşen bir an önce normal faaliyetlerimize dönerek işlerimize devam etmek ,Ülkemizin gelişme ve kalkınmasına katkıda bulunmaya devam etmektir. Bu bağlamda 6-9 Eylül tarihleri arasında Hamburg’ ta yapılacak olan SMM denizcilik fuarına Gemi ve Yat ihracatçıları birliği olarak büyük bir katılımcı üyelerimizle birlikte iştirak edeceğiz ve önceki yıllarda olduğu gibi sektörümüzü uluslararası muhataplarımızla buluşturmaya çalışacağız.

Her iki yılda bir yapılan ve bu yıl 27.si yapılacak olan  SMM fuarına birliğimiz kurulduğundan beri milli organizasyon yapmakta, bu yıl 3. Milli organizasyonu gerçekleştireceğiz.

Ülkemizden bu yıl 19’u milli organizasyonla birlikte olmak üzere toplam 34  Türk firması fuarda yer alacak ve kendilerini tanıtacaklardır.

Uluslar arası muhataplarımıza ve ortaklarımıza ülkemizin hala dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olduğunu anlatmak ,bizimle iş yapan firmaların kazanmaya devam edeceğinigöstereceğiz.

Allah’ın  izni ile önümüz açıktır. Ülkemiz ve sektörümüze güveniyoruz.


Başaran BAYRAK