Eklenme Tarihi : 16.03.2018 14:47

Hepimizin Odası Hareketi Karadeniz Ereğli'de Denizcilerle Bir Araya Geldi

Tamer Kıran ve ekibi Karadeniz Ereğli ziyaretleri kapsamında Ahos otelde Karadeniz Ereğlili denizciler ile bir araya geldi. Rıfat Taneri'nin Şube Başkanlığı adaylığını açıkladığı toplantıya 100’e yakın denizci katıldı. 


İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimleri için birlik halinde hareket eden Hepimizin Odası hareketi temsilcileri, Başkan adayı Tamer Kıran liderliğinde Karadeniz Ereğlili denizcilerle bir araya geldi.

1 Nisan 2018'de gerçekleştirilecek şube seçimleri için adaylığını açıklayan İ. Rıfat Taneri'nin konuşmasıyla başlayan toplantıya, Karadeniz Ereğli'nin önde gelen denizcilerinin yanı sıra Hepimizin Odası Hareketi temsilcileri de yoğun katılım gösterdi.  

Taneri'nin konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Tamer Kıran, "Başlattığımız bu hareket, mevcut oda yönetimine muhalefet amacıyla başlatılmış bir hareket değil, bir birlik hareketidir. Hepimizin Odası Hareketi Türk Denizciliğinde yeni bir bakış açısı inşa etmek için yola çıkmıştır. DTO artık elini taşın altına koymalı, ülke sorunlarında çözüm noktasında yerini almalı, hiç değilse kendi iş kollarında yaşanan sorunların çözümü için yasaların kendine yüklediği görevleri ifa etmelidir. Dünyayla rekabet edebilmek için önce kendi içimizde daha sonra bölgemizdeki denizcilerle iş birliğine açık olmak gerekir. Artık devletten sadece isteyen değil, devletin ilgili kurumlarına rehberlik yapan bir Oda kimliğine bürünmek zorundayız. Deniz Ticaret Odası ulaşabilen ve ulaşılabilir bir kurum olacaktır. Odamız, yeni dönemde çalışmalarını tabana yayarak yürütmek zorundadır. Önümüzdeki dönemde DTO, faaliyetlerini; yasaların kendine çizdiği sınırlar içinde üyelerin sorunlarını çözmek, üyelerinin ticaret hacmini geliştirmek üzere ve üyeleriyle birlikte belirleyecektir." dedi.

Konuşmasını, "Ulaşılabilen ve ulaşılabilir olan, hesap verebilen ve hesap sorabilen, bütçesini stratejilerini gerçekleştirecek faaliyetleri için harcayan, küresel oyuncu ve bölgesel bir güç olan, iş birliğini destekleyen, üyelerinin hukukunu koruyan ve 'Hepimizin Odası' olan bir Deniz Ticaret Odası için Vira Bismillah dedik." diyerek sonlandıran Tamer Kıran, İ. Rıfat Taneri'ye vermiş oldukları desteği dile getirdi.
 

Meslek Yüksekokulu Ziyareti


Programdan sonra Bülent Ecevit Üniversitesi Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle bir araya gelen Hepimizin Odası Hareketi temsilcileri, Tamer Kıran'ın öğrencilere hitaben yaptığı konuşmanın ardından bölgeden ayrıldı.