Date added : 30.05.2018 10:57

Ahmet Arslan'a 'Fahri Doktora' unvanı verildi

Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsü'nde düzenlenen törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a 'Fahri Doktora' unvanı verildi. Tören, 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Tuzla Deniz Kampüsü'nde gerçekleşti.

 

 

Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsü'nde düzenlenen törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a 'Fahri Doktora' unvanı verildi. Tören, 23 Mayıs 2018 Çarşamba günü Tuzla Deniz Kampüsü'nde gerçekleşti. Törene; İstanbul Valisi Vasip Şahin, PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Müsteşar Yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediyesi Başkanı Şadi Yazıcı, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran DTO Meclis Başkan Yardımcısı Kenan Turkantos, Başkan Yardımcıları Şadan Kaptanoğlu, Recep Düzgit, Bakan Arslan'ın üniversiteden hocası ve Piri Reis Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrenciler katıldı.

 

Fahri doktor unvanı tevdi edilen Bakan Arslan'ın cübbesini Taner Berksoy, eşi Habibe Berksoy, PRÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan ve PRÜ Rektörü Oral Erdoğan birlikte giydirdi. Bakanlıkta görev yapanlar arasında çok sayıda denizci bulunduğunun altını çizen Arslan, Piri Reis Üniversitesi'nin de denizciliğe ve Türkiye'ye önemli katkılar sunduğunu anlattı.

Arslan, denizcilikte yaptıkları çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi vererek, Mukaddime yazarı İbni Haldun'un "Coğrafya bizim kaderimizdir." sözünü anımsattı. Denizlerin ve denizci olmanın Türklerin ve Türkiye'nin kaderi olduğunu belirten Arslan, bu kaderin iyiye çevirmenin önemli olduğunu söyledi.