Eklenme Tarihi : 24.10.2016 14:32

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'ne Salim Özpak, getirildi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşaviri ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Salim Özpak,  Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'ne getirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Hızırreis Deniz'den boşalan Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'ne, Bakanlık Müşaviri Salim Özpak'ı görevlendirdi.

Resmi Gazete'de yayımlanan üçlü kararnameyle, önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müşavirliğine, daha sonra ise Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atanmıştı.

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'ne Bakanlık Oluru ile görevlendirilen Salim Özpak, 21 Ekim 2016 tarihinde koltuğuna oturdu.

 

Salim ÖZPAK Kimdir.

26 Nisan 1955 yılında Kasımpaşa’da dünyaya gelen Özpak, 1977 yılında İTÜ Gemi İnşaatı Fakültesini birincilikle bitirdi. 1 Ağustos 1978 tarihinde Taş Kızak Tersanesinde sivil  dizayn mühendisi olarak işe başladı. 1980 yılında vatani görevini tamamlayan Özpak, 1981 yılında Tuzla Günsin Tersanesinde çalışmaya başladı ve bu görevinde  5 yıl çalıştı. Ardından 1986   yılında Gemi Sanayi A.Ş. Mühendis, Şef, Başmühendis ve  Şube Müdürü olarak çalıştı.  Gemi Sanayi A.Ş ‘nin TDİ geçmesi ile birlikte  TDİ’de  Araştırma, Plan ve Koordinasyon (APK) de müdür yardımcısı olarak çalıştı. 18 yıl boyunca görev aldığı kurumdan,  2004 yılında  Türk Loydu’na geçti. Türk Loydun’da yönetim sisteminin her kademesinde görev aldıktan sonra 2011 yılı Eylül ayı itibari ile Genel Müdürlük görevine getirilen Özpak bu görevi 2015 yılında bıraktı. Evli ve İngilizce bilen Özpak, 2016 21 Ekimden itibaren Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'ne atandı.

 

Skala ajans ailesi olarak, hayatı  başarılarla dolu olan Salim Özpak’a yeni görevinde başarılar diler ve kendisini kutlarız.