Eklenme Tarihi : 08.03.2018 16:27

SEFİNE TERSANESİ’NDEN FJORD1’A 3 HİBRİT FERİBOT

Daha yeşil bir dünya için çevre dostu projelere ağırlık veren Sefine Tersanesi, Norveçli Fjord1 ile 3 hibrit feribotun inşası için anlaşma imzaladı.

Son yıllarda popülerliği artan yeşil gemi trendinin son örneklerinden 3 tanesi için Norveç’in önde gelen feribot işletmecilerinden Fjord1’ın tercihi Sefine Tersanesi oldu. Eşsiz güzelliklerle dolu Norveç sahillerinde seyir yapacak 3 hibrit feribot, sıfır emisyonla çalışabilecek sevk sistemleriyle karbon ayakizini minimumda tutacak.

Norveç Hükümeti’nin çevre dostu projelere sağladığı finansman desteğinden faydalanan feribot işletmecilerinin son yıllardaki tercihi Türk tersaneleri oluyor. Türk tersanelerinden Norveç’e ilk anahtar teslim inşasını yapan Sefine Tersanesi, bugüne kadar zamanında ve yüksek işçilik kalitesi, yüksek müşteri memnuniyeti ile teslim ettiği projelerin referansıyla Fjord1’ın 82 araçlık 3 feribot ihalesinde ipi göğüsleyen firma oldu.

3 adet hibrit feribotun inşasına dair sözleşmenin imza törenine Sefine Tersanesi Yönetim Kurulu Danışmanı Sayın Dr. Süleyman Akın Tuzcuoğlu, Yeni İnşadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Akhisar, İş Geliştirme Müdürü Sayın Selçuk Bakanoğlu ile  Fjord1 Projeler ve  Yeni İnşa Müdürü Sayın Arild Austrheim ve Fjord1 teknik ekibi katılım sağladı. Sıfır emisyonla seyir yapabilecek feribotların 2020 yılına kadar teslim edilmesi planlanıyor.