Eklenme Tarihi : 17.10.2016 09:40

Türk Loydu’ndan IACS’a Ziyaret

Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği – IACS’ın daimi sekreteryası ile Türk Loydu 14 Ekim 2016 tarihinde, toplanarak üyelik sürecindeki gelişmeleri gözden geçirdiler. Toplantıya IACS Genel Sekreteri Robert Ashdown ve Kalite Sekreteri Peter Williams ile yapılan görüşmeye,  Türk Loydu adına Genel Müdür Sn. Alper Eralp, Kalite Yönetimi Bölümü Müdürü Sn. Aydın Gürbüz ve Dış İlişkiler Bölümü Müdürü Sn. Mehmet Avcı katıldılar.

IACS’ın İngiltere Londra’da bulunan merkezinde gerçekleşen görüşmede, Türk Loydu’nun IACS üyelik hedefini gerçekleştirmek üzere bugüne kadar yapılanlar ve yakın gelecekte yapılacaklar değerlendirildi. IACS Genel Sekreteri Robert Ashdown; “Türk Loydu’nun IACS üyeliği sürecinde bugüne kadar yaşanan somut gelişimin, Türk Loydu’nun  etkileyici çalışmalarının IACS tarafından takdirle izlendiğini ve üyelik sürecinin denetimleri takiben kısa zamanda tamamlanarak  Türk Loydu’nu  aralarında görmeyi umduklarını” belirttiler.

Türk Loydu Genel Müdürü Sn Alper Eralp “Türk Loydu için en önemli stratejik hedeflerden olan IACS üyeliği için sistematik olarak  çalıştıklarını ve denetimlerde görülen yüksek başarının kurumsal çalışmalarımızn doğal bir sonucu olduğunu ifade ederek bu süreçte en büyük desteği Türk denizcilik sektöründen aldıklarını  ve IACS üyeliğinin Türk Loydu’nun kalitesini perçinleyeceğini” belirtti . Görüşme yöneticilerin karşılıklı başarı dilekleriyle sonlandı.

Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği – IACS’a üye 12 Klas Kuruluşu bulunuyor. Tüm dünyada kargo taşıyan gemilerin %90’ında klaslama hizmetleri IACS üyesi kuruşlar tarafından gerçekleştiriliyor.