Eklenme Tarihi : 18.10.2016 16:32

Salih Zeki Çakır TÜSSİDE Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, TÜBİTAK’a bağlı Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

 

Çakır’ın TÜSSİDE üyeliği 8 Ekim tarihinde düzenlenen TÜBİTAK Bilim Kurulu Toplantısında alındı.

 

KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, enstitü bünyesinde özel sektörü temsilen yer alacak.

                                                                                                              

TÜSSİDE nedir?

 

Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) yönetim bilimlerinde Ar-Ge yapmak üzere kurulmuş bir TÜBİTAK enstitüsüdür.

 

Ülkemizdeki yönetim kültürünün geliştirilmesi, sürdürülebilir yönetim sistemlerin oluşturulması, kaynakların kullanımındaki verimliliğin artırılması amacıyla TÜSSİDE, Ar-Ge içerikli projeler yürütmektedir.

 

TÜSSİDE, uzman kadrosu ve üniversitelerle olan işbirlikleriyle 35 yıldır hizmet verdiği kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini ve çalışanlarının bireysel yetkinliklerini arttırmaya yönelik faaliyetler gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda; bugüne kadar 500’den fazla kurumsal dönüşüm projesi tamamlanmış olup, 300 binden fazla kişi ile uygulamalı eğitim programları gerçekleştirilmiştir.

 

TÜBİTAK TÜSSİDE “Ürettiği Değerler ile Yönetim Bilimlerinde Referans Alınan Bir Merkez Olmak” vizyonu doğrultusunda çalışmalarına yüksek motivasyon, kararlılık ve azimle devam edecektir.

 

Ürettiği değerler ile yönetim bilimlerinde referans alınan bir merkez olmayı hedefleyen TÜSSİDE yönetim bilimleri alanında sürdürülebilirliği sağlamaya yönelik Ar-Ge projeleri gerçekleştirmektedir.