Eklenme Tarihi : 21.11.2017 17:53

BASIN BİLDİRİSİ

Deniz ulaştırma sistemleri, dünya ekonomisinin sürdürülebilirliği için kritik süreçleri içine alan bir yapıya sahiptir. Uluslararası ticaretin önemli bir bölümü deniz taşımacılığı ile yapılmaktadır. Deniz ulaştırma sistemlerindeki olası teknolojik bir aksaklık, tüm tedarik zincirini etkileyecek ve yüksek maliyetli zararlara neden olabilecektir. Bu açıdan bakıldığında denizcilik sektörü siber güvenlik farkındalığı düşük ,fakat siber güvenlik riskleri yüksek olan bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği olarak hedefimiz, denizde çalışanlara, denizcilik firmalarına, liman çalışanlarına, tersane çalışanlarına, denizcilik sigorta firmalarına, denizcilikle ilgili diğer kurum ve kuruluşlara konunun uzmanları tarafından denizcilik konularında özelleştirilmiş siber güvenlik farkındalık eğitimi vermektir.

Bu doğrultuda, 05 Aralık 2017 Salı günü İstanbul Tuzla Holiday Inn Hotel de gerçekleştirmek istediğimiz ‘’ SİBER GÜVENLİK FARKINDALIK ‘’ seminerimiz ve kokteylimizde sizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Saygılarımızla,

Kapt. Cem YILMAZ Kapt. M. Birol BAYRAKDAR

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Türk Uzakyol Gemi Kaptanları

Derneği Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Derneği Yönetim Kurulu Ba