Eklenme Tarihi : 21.02.2017 13:40

Artık Yıldızlı denizcilerin de derneği var!


Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve 

Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği 

Açılıyor…


Geçmişi, 1967 yılında kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü’ne dayanan YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi, 50 yıl içinde binlerce mezun verdi. YTÜ’den mezun olan denizciler, Türk denizcilik sektörünün bugünlere gelmesinde önemli pay sahibi oldular.

 

Artık bu büyük potansiyeli daha verimli ve daha organize bir şekilde harekete geçirme zamanı geldi.

 

Şimdi, okul hayatı boyunca kurduğumuz kopmaz bağları daha da güçlendirme, YTÜ Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi mezunlarının sektörün gelişimi içindeki yerini sağlamlaştırma, mesleğe adım atan yeni mezunlarımıza destek olma, birikimlerimizi sağlıklı bir platformda paylaşarak sektörü daha ileri taşıma zamanı. Şimdi, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi mezunlarının zamanı…

 

Tüm mezunlarını bir çatı altında toplamayı amaçlayan Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği, 24 Şubat 2017 tarihi itibariyle faaliyetlerine başlıyor. Denizcilik sektörünün kalbi Tuzla’daki dernek merkezinde gerçekleştireceğimiz açılış kokteylimize tüm basın mensupları ve mezunlarımız davetlidir.

 

Yer: Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği - Alize İş Merkezi - Tuzla

Tarih: 24 Şubat 2017

Saat: 18:00

 

 


 

Değerli Mezunlarımız ve Denizcilik Sektörünün Kıymetli Paydaşları,

 

Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği;

Okul hayatımızın bizlere kazandırdığı “Denizcilik Ruhunu” yaşatmayı, öğrencilerimize bu ruhu aşılayarak denizcilik ailesinin büyümesine, gelişmesine ve ilerlemesine katkı sağlamayı, üniversite yıllarında başlayan birlik beraberlik bağlarımızın güçlenmesini, kazanılan bilgi ve birikimin paylaşılmasını amaçlamaktadır.

Birbirimize güvenebileceğimiz, sıkıntılarımızı dile getirebileceğimiz bir platformdur.

Okul sıralarında yaşadığımız o güzel günleri hatırlamak, mesleğimize yeni başlayan ve başlayacak olan genç meslektaşlarımıza yol göstermek  ve umut dolu yarınlarımızı şekillendirebilmek amacıyla bütün meslektaşlarımı bu çatı altında toplanmaya davet ediyorum.

Saygılarımla.

                                                                                                                          Canberk ASARKAYA


                                                                                                                        YTÜ GEMİDER Kurucu Başkanı