Date added : 19.10.2018 11:56

GİSBİR Eski Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Akköse CHP'den Tuzla Belediye Başkan aday adayı oldu

Doğma büyüme Tuzlalı olan ve 4,5 yıl GİSBİR Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği'nde Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüten Bülent Akköse Cumhuriyet Halk Partisi'nden Tuzla Belediye Başkan aday adaylığını düzenlenen bir törenle açıkladı. 

 

54 kurumun oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşları Tuzla Platformu Koordinatörü olan Bülent Akköse'nin aday adaylığı törenine AKUT Onursal Başkanı Nasuh Mahruki,  deprem uzmanı Prof. Dr Ahmet Ercan, 21.dönem Amasya Milletvekili ve Türkiye'nin ilk kadın Cumhurbaşkanı adayı Gönül Saray yanısıra çok sayıda Tuzlalı vatandaş katıldı.

 

Törende söz alan Nasuh Mahruki, 20 li yaşlarından beri tanıdığı Bülent Akköse' nin iyi bir Atatürkçü ve gurur duyulabilecek bir Türk genci olduğunu belirterek " Bu kadar inanmış, bu kadar kararlı ve disiplinli bir kişinin Tuzla'da çok güzel şeyler yapacağına yürekten inanıyorum." dedi.


#tuzlagelecek Sloganıyla yola çıktıklarını anlatan Akköse, dünyada 41 şehir gezip yerel yönetim uygulamalarını yerinde incelediğini belirterek "Dünyadaki sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini Tuzla halkı ile buluşturmak için adayım" dedi.