Eklenme Tarihi : 18.04.2017 16:03

Doğruyol Tersanecilik, sektöre hızlı giriş yaptı

Yalova tersaneler bölgesinde kısa süre önce hizmet vermeye başlayan Doğruyol Tersanesi 8 gemiye hizmet verdi.

 

Fiili olarak faaliyetlerine 1,5 ay önce çalışmalarına başlayan Doğruyol Tersanesi 140x31 metre boyutlarında 5 bin ton kaldırma kapasiteli yüzer havuzuyla Yalova’da hizmet veriyor.

 

Hizmete açılmasının üzerinden henüz 1,5 ay gibi kısa bir süre geçmesine rağmen 8 gemiye bakım ve onarım hizmeti veren Doğruyol Denizcilik Tersanesi Müdürü Mustafa Karaman önümüzdeki süreç için de 11 gemi için tamir bakım anlaşması yaptıklarını belirtti.

 

Özellikle havuz boyutları nedeni ile yerli koster filosunun adresi ve hedefi olma yolunda ilerlediklerini ayrıca yabancı armatörleri de tersaneye çekerek hem tersane müşteri portföyü açısından hem ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak adına kendi kapasitesi doğrultusunda pazarlama faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirten Mustafa Karaman, bu yıl ki hedeflerinin en az 40 gemiyi tamir bakıma almak olduğunu söyledi. Bu rakamın ilerleyen yıllarda tersanenin ve müşteri portföyünün oturması ile birlikte artması bekleniyor.

 

Doğruyol Tersanecilik, müşterilere kaliteli bir hizmet sunmanın yanı sıra fiyat politikası ve iş programlaması ile üretim yapan tüm sanayi kuruluşlarında olduğu gibi üç ana faktörün yanına gelen dördüncü ve en önemli faktör olan iş güvenliği hususunda da çok dikkatli ve müsamahasız olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Kalite, maliyet, zaman ve iş güvenliğinin ön planda olduğu, sektöre yıllarını vermiş tecrübeli kadrosu ile Doğruyol Tersanecilik geleceğe emin adımlarla ilerliyor.


Doğruyol Tersanecilik Yalova – Altınova bölgesinde yüzer havuz ve atölyeleri ile yeni gemi inşa, dönüşüm ve tamir bakım hizmetleri vermektedir.  

Misyonumuz, iş güvenliği ve müşteri memnuniyeti üzerine kuruludur.

 

 

Yüzer Havuz Havuzlama Kapasitesi:

Max. Boy: 140 m

Max. Genişlik: 20 m

Kaldırma Kapasitesi: 5.000 ton

 

 

 


İskele & Rıhtım Olanakları:

150m boyuna kadar 2 adet gemi bağlama imkânı

İskele: 150 x 7,5 m

Rıhtım: 66 m

 
Hizmetlerimiz:

·         Sac işleri

·         Boru işleri

·         Makine işleri

·         Mekanik işler

·         Şaft, dümen işleri

·         Yüzey hazırlığı, Temizlik & Boya işleri

·         Elektrik / elektronik işler

·         İzolasyon işleri

·         Marangozluk işleri

·         Donatım işleri

 

**Atölyelerimiz müşterilerimize hizmet vermek için yeterli kreyn ve ekipman donanımına sahiptir.