Eklenme Tarihi : 03.07.2017 17:12

DTO, 35. Yıl Denizcilik Balosu Düzenledi.

İMEAK Deniz Ticaret Odası, 35. Yıl dönümü ve 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı Çırağan Sarayı’nda balo ile kutladı.

Geceye, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve denizcilik sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

 

AÇILIŞ KONUŞMASINI DTO BAŞKANI METİN KALKAVAN YAPTI

İMEAK DTO Başkanı Metin Kalkavan, ev sahipliği yaptığı gecede hem Kabotaj Bayramı’nı hem de İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 35. Yılını kutladı.

Metin Kalkavan’ın ardından sözü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan aldı.

‘’MEVZUAT İLE İLGİLİ SORUNLARI ORTADAN KALDIRDIK’’

Bakan Ahmet Arslan, denizcilik sektörünün önünü açmak için bakanlık olarak yapılan çalışmalara değindi. Sektörde mevzuat ile ilgili çok sayıda engeli yasal düzenlemelerle ortadan kaldırdıklarını söyledi.

‘’SEKTÖRE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ’’

Sadece yasal düzenlemeyle sınırlı kalmadıklarını dile getiren Bakan Ahmet Arslan, sektöre önemli ölçüde yatırım yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini de söyledi.

‘’3 BİN 700’ÜN ÜZERİNDE TEKNE TÜRK BAYRAĞINA GEÇTİ’’

Türk sahipli olup yabancı bayrak taşıyan teknelerin Türk bayrağına geçmesi için bakanlık olarak engelleri ortadan kaldırdıklarını anlatan Ahmet Arslan, 3 bin 700’ün üzerinde teknenin Türk bayrağına geçtiğini hatırlattı.

AHMET ARSLAN: GELİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİN

Ahmet Arslan, ayrıca Türk Sahipli olup yabancı bayrak taşıyan tekne ve gemi sahiplerine çağrı da yaptı.

Denizcilikte ülke olarak düne göre çok iyi noktaya geldiğimizi belirten Bakan Arslan, çok daha iyi bir noktaya ulaşmak için çalışacaklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

FATİH ERKOÇ ŞARKILARI İLE GECEYE RENK KATTI

Konuşmaların ardından ünlü sanatçı Fatih Erkoç, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında düzenlenen baloda sahne aldı. Ünlü sanatçı şarkılarıyla geceye renk kattı.

Gecenin sonlarına doğru İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın 35. Yıl dönümü için pasta kesildi ve ardından DTO Başkanı Metin Kalkavan, sanatçı Fatih Erkoç’a plaket takdim etti.