Eklenme Tarihi : 15.08.2016 12:13

Gemi Mühendisleri Odası'ndan haberler.

Gemi Mühendisleri Odası, Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle  T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, GMO üyesi Sayın Ahmet Arslan’ı ziyaret etti.

11.08.2016 tarihinde, GMO Merkez ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri, GMO Onur Kurulu üyelerinden oluşan bir heyet ile T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, GMO üyesi Sayın Ahmet Arslan’ı ziyaret etti.

Ziyarette; denizcilik ve gemi inşa sektörünü için yapılacak etkinlikler konuşulurken,  Bakan Arslan'a Gemi Mühendisleri Odası'nın önümüzdeki dönemde üyeleri için yapacağı faaliyetler ve sektör içerisinde planlanan etkinliklerin sunumu yapıldı. Kendisi de gemi inşaatı mühendisi olan Bakan Arslan, meslektaşlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti aktararak bundan sonraki süreçte de bakanlık olarak sektör için yapılacak hizmetlerin hız kesmeden artarak devam edeceğini belirtti.

 

Sayın Ahmet Arslan’a, GMO Fribord komisyonu üyesi olduğu 6 Temmuz 2001 tarihinde onayladığı bir proje anı olarak hediye edildi.

 

 

GMO Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü, üyemiz Sayın Hızırreis Deniz, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Suat Hayri Aka ve Deniz Ticareti Genel Müdürü Sayın Cemalettin Şevli ile 11 Ağustos 2016 tarihinde öğle yemeğinde görüşmelerde bulunurken, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özkan Poyraz’ı makamında ziyaret ettik. GMO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Nuri Uyğur tarafından kendilerine teşekkür plaketi taktim edildi.

 

 

GMO Ankara’daki üyeleri ile Buluştu

 

 

Gemi Mühendisleri Odası heyeti, Ankara’daki ziyaretleri tamamlanması ardından, Ankara’da yaşayan GMO üyeleri ile görüşmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla, akşam yemeği düzenledi. Ankara’da yaşayan tüm GMO üyelerinin katıldığı yemekte, GMO Ankara İrtibat Bürosu yetkilisi, Sayın Fatih Yılmaz’a, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür plaketini GMO Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Nuri Uyğur taktim etti.

 

 

 

Oda Yayınlarımıza Uluslararası Bir Kitap  Ekledi.

 

GMO Üyesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Sayın Doç. Dr. Serkan Ekinci’nin çevirisini yapmış olduğu, SNAME yayını olan “The Principles of Naval Architecture Series: Propulsion” isimli kitabın baskı işlemleri tamamlandı. Gemi mühendisliği eğitimi veren tüm öğrenim kurumlarında ders kitabı olarak yerini alacak kitap, Sayın Ahmet Arslan’a, Sayın Hızırreis Deniz’e, Sayın Özkan Poyraz’a, Sayın Suat Hayri Aka’ya, Sayın Cemalettin Şevli’ye taktim edildi.