Eklenme Tarihi : 14.12.2016 14:16

İÇDAŞ Biga MTA Lisesi “Süper Bölge Şampiyonu” oldu


Türkiye finallerinde Çanakkale’nin şampiyon temsilcisi 


Amatör futbol mücadeleleri arasında öne çıkan Nike Halı Saha Futbol Ligi’nde İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi başarılı sonuçlar almaya revam ediyor. Önce Çanakkale şampiyonu olan ve böylece bir üst mücadele gurubu olan “Süper Bölge Şampiyonası”na katılan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımı Türkiye şampiyonluğuna koşuyor.

 

Rakiplerini bir bir deviren İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı, göz dolduran futbolcuları ile Biga’nın gururu oldu.

 

Kocaeli’de düzenlenen Nike Halı Saha Ligi Süper Bölge Şampiyonası’nda birinci olan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı Türkiye Finalleri’ne yükseldi. Son sekize kalan Biga’nın gençlerinin final müsabakaları 2-3-4 Ocak 2017 tarihlerinde yapılacak.

 

Türkiye genelinden sekiz takım arasında şampiyonluk mücadalesi yapacak olan İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbolcuları şampiyonuk yemini etti. Şampiyonanın kalan maçları Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapılacak.

 

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımının hedefi  Nike Halı Saha Futbol Ligi’nde şampion olmak. Beden eğitimi öğretmenleri Levent Sezek ve Timur Tomal yönetiminde sürdürülen mücadelelerine son sürat devam eden genç futbolcuların morali yüksek.

 

İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımının aldığı başarılı sonuçlar başta Biga olmak üzere Çanakkale genelinde büyük sevinç yarattı. Okuldaki öğrenciler, öğretmenler, Biga’daki aileler İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin şampiyonluğunu dört gözle bekliyorlar.

 

Biga’nın sesini futbol sahalarında İÇDAŞ A.Ş.’nin desteğiyle sürdüren İÇDAŞ Biga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi futbol takımının örnek başarısı aileleri de gururlandırdı. Anne babalar okulun öğretmenlerine teşekkürlerini iletirlerken, şampiyonluk için dua ettiklerini de söylediler.