Eklenme Tarihi : 26.03.2018 12:02

İÇDAŞ Spor rüzgar sörfündeki gücünü Milli Takım’a taşıdı

Su sporlarının Türkiye’de önde gelen kulüplerinden olan İÇDAŞ Spor, rüzgar sörfündeki gücünü Milli Takım’a taşıdı. Windsurf Milli Takım’a antrenör olarak İÇDAŞ Spor’un başarılı hocası Onur Yalçın seçilirken, milli formayı taşıyacak olan sporcular arasında İÇDAŞ Spor’un şampiyonluklara adını yazdıran ismi Ayşe Zeynep Türkoğlu da yer aldı. 

 

International Windsurfing tarafından 01-07 Nisan 2018 tarihleri arasında Mondello İtalya’da yapılacak olan Techno Plus 293 (8.5) Avrupa Şampiyonası’na katılacak milli takımımızın kadrosu belli oldu. 


Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) tarafından açıklanan Milli Takım kadrosunda İÇDAŞ Spor Kulübü’nden Ayşe Zeynep Türkoğlu yelken açacak. Türkiye’deki şampiyonalarda gücünü ve büyüklüğünü kanıtlayan İÇDAŞ Spor’un başarılı teknik adamı Onur Yalçın, Türk Milli Takımı’mıza Avrupa’da şampiyonluk için liderlik edecek.  

 

İtalya’da yapılacak olan, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı 30 ülke ve 125 sporcunun yarışacağı Techno Plus 293 (8.5) yarışlarında kazanılan başarı dereceleri,  06-18Ekim 2018 tarihleri arasında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları’na katılma hakkı kazanacak ülkeleri de belirleyecek.

 

Techno Plus 293 Milli Takım Kadrosu:

 

Sporcular

Ayşe Zeynep Türkoğlu - İÇDAŞ Spor Kulübü

Batuhan Arslan  - Göztepe Spor Kulübü

Eda Yavuz - ​Göztepe Spor Kulübü

Luis Ferdinand Önder Göktepe -  Çeşmealtı Windsurf Kulübü

 

Antrenörler

Onur Yalçın -  İÇDAŞ Spor Kulübü

Dorukhan Özarslan - Adana Yelken Kulübü