Eklenme Tarihi : 20.06.2016 10:26

Türk Loydu, DNV GL Yöneticileri İle Buluştu

Türk Loydu, dünyanın en büyük klas kuruluşu olan DNV GL yöneticileri ile bir araya geldi. Türk Loydu adına Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Cem Melikoğlu ve Genel Müdür Sn. Alper Eralp ve Dış İlişkiler Müdürü Sn. Mehmet Avcı’nın da katıldığı görüşme, kuruluşun Hamburg’da bulunan Denizcilik Bölümü Merkezi’nde gerçekleşti.

DNV GL yöneticilerinden Yönetim Kurulu Üyesi ve Deniz Bölümü Başkanı Sn. Torsten Schramm, IT Müdürü Sn. Christian Cabos, Kıdemli Eğitim Danışmanı Sn. Bernhard Löberman ve Onay Direktörü Sn. Rasmus Stute’un katıldığı toplantıda, iki kuruluş arasındaki muhtemel işbirliği olanakları değerlendirildi.

DNV GL, Türk Loydu yöneticileriyle IACS üyeliği ve yeni klas kurallarının geliştirilmesine dair tecrübelerini paylaştı. Daha sonra DNV GL Denizcilik Akademisi’nin faaliyetleri ve araştırma geliştirme faaliyetlerinin görüşüldüğü toplantıda Türk Loydu’nun IACS üyeliği sürecinde geldiği nokta da değerlendirildi.

İki kuruluş arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi yönünde kararların alındığı toplantı, yöneticilerin karşılıklı başarı dilekleriyle sonlandı.