Eklenme Tarihi : 23.06.2016 15:21

'Sevgi Engel Tanımaz'

 

FMV Işık Üniversitesi öğrencilerinin düzenlediği JCI Avrasya paydaşlığında Uluslararası Engel Tanımayan Çocuklar Festivali ve Konferansı çocukları 19 Temmuz’da Şile’de buluşturuyor. 15 farklı ülkeden ve 30 farklı ilden gelen 60 çocuk, 19-24 Temmuz süresince uzman psikologların ve oyun terapistlerinin yardımları ile keyifli zaman geçirecekler. Engellerine rağmen hayata umutla bakan çocuklar, Şile ve Boğaz turlarının yanı sıra eğlence tema parkları ve akvaryumda da neşeli vakit geçirecekler.

 

Festivalin beşinci gününde sabahtan ailelere Engelli Çocuklara Ebeveynlik ile ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılıp öğleden sonra Türkiye ye mal olmuş kişilerin konuşmacı olarak katılacağı bir konferans düzenlenecektir. 

 

HAYAT BOYU MENTORLÜK İLE ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE IŞIK TUTULUYOR!

‘Uluslararası Engel Tanımayan Çocuklar Festivali’ projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan Hayat Boyu Mentorlük projesi ile Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 30 çocuğu FMV Işık Üniversitesi mentorlerle buluşturuyor.  JCI Avrasya bünyesindeki uzmanlarımızın ‘Hayat Boyu Mentorlük’ projesine katkıları büyüktür. Mentor adayları için mülakatlar ve eğitimler JCI Avrasya bünyesinde ki uzmanlar ile FMV Işık Üniversitesi Psikoloji Kulübü tarafından yapılacaktır. 

 

Öğrenciler için 1 yıl ve yetişkinler için 2 yıl süre ile bu çocuklara mentorlük yapılacaktır. Mentorlük sürelerinin ardından çocukların mentorleri aynı çocuğa aday olabileceklerdir. Böylelikle çocuğun hayat boyu mentor sahibi olması amaçlanmaktadır.

 

FARKINDALIK İÇİN PROJE KAPSAMINDA KISA FİLM ÇEKİLİYOR!

 

‘Uluslararası Engel Tanımayan Çocuklar Festivali’ projesi kapsamında uluslararası farkındalık oluşturmak için bir kısa film çekiliyor. Kısa film çok yakın bir zaman diliminde izleyicinin beğenisine sunulacaktır.

  

JCI AVRASYA BÜNYESİNDE Kİ UZMANLAR OYUN ATÖLYELERİNİ PROFESYONEL ŞEKİLDE HAZIRLIYORLAR!

JCI Avrasya bünyesinde ki uzman psikologlar, oyun terapistleri ve özel eğitimciler oyun atölyelerini profesyonel şekilde hazırlıyorlar. Çocuklara oyunlarla terapi uygulayacaklardır. Bu terapilerin çocuklara pozitif etki sağlanacağı amaçlanmaktadır.

 

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNA MUTLULUK KATMAK İÇİN PROJEDE KONSERE YER VERİLİYOR!

Festivalin beşinci gününde konferansların ardından çocukların mutluluğuna mutluluk katmak için bir konser gerçekleştirilecektir. Konserde sadece festival çocukları olmayacak çeşitli yardım vakıflarının, derneklerinin ve kuruluşlarının sahiplendiği çocuklar da eğlenceli vakit geçirip ‘Bütün Çocuklar Birdir.’ mesajı verilecektir.

 

ÜNLÜ KÖPEK EĞİTİM UZMANI GÖKTAN EKER KÖPEKLERLE ÇOCUKLARI KAVUŞTURUYOR!

Ünlü Köpek Eğitim Uzmanı Göktan Eker 22 Temmuz Konferans gününde çocuklarla buluşuyor. Büyükler konferanstayken çocuklarda köpeklerle vakit geçirecek ve çocuklara hayvan sevgisi aşılanacaktır. Engellilere önemli destek sağlayan köpekler konusunda çocuklara eğitimler verilecektir.

 

22 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilecek olan konferans gününde ayrıca Engellilikle ilgili Türkiye ye mal olmuş kişiler ve konuk sanatçılarımızla birlikte Engellilere dikkat çekmek amacıyla; Işık Üniversitesi Şile Kampüsü’nde basın toplantısı düzenlenecektir.

 

22 Temmuz Cuma günü gerçekleştirecek olduğumuz Konferans ve Basın toplantımızda; siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızı da aramızda görmeyi diliyoruz.

 

YER: Işık Üniversitesi Şile Kampüsü

TARİH: 22 Temmuz Cuma

SAAT: 11:30-13:00

 

BİLGİ İÇİN:

Fırat Işık

Uluslararası Engel Tanımayan Çocuklar Festivali Sorumlusu

05072210480

firat.isik.bio@gmail.com / firat.isik@isik.edu.tr