Eklenme Tarihi : 28.03.2016 18:13

GMO, 45. Olağan Genel Kurulu Gerçekleşti

Gemi Mühendisleri Odasının 45. Olağan Genel Kurulu 26 Mart 2016 Cumartesi günü Piri Reis Üniversitesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen genel kurul toplantısı ve 27 Mart 2016 Pazar günü yapılan seçimlerle sona erdi.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Sayın Oral Erdoğan’ın, katılan üyelerin oy birliği ile Divan Başkanı olarak seçilmesiyle başlayan genel kurul, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Sayın Hızırreis Deniz, İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Sayın Prof.Dr. Oğuz Salim Söğüt, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Gemi Makinaları Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Hüseyin YILMAZ, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Dursun Alkan, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası’nı temsilen Sayın Feramuz Aşkın, Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cem Melikoğlu, GİSBİR Genel Sekreteri Sayın Kemalettin GÜR, GİSBİR Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Ercan Özokutucu, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Salih Zeki Çakır, Gemi İnşaa Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Bilgehan Bayramoğlu ve 146 üyemiz katılım gösterdiler.


T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Değerli Binali Yıldırım, TBMM AK Parti Kars Milletvekili Sayın Ahmet Arslan, T.C. Tuzla Belediye Başkanı Sayın Şadi Yazıcı, TMMOB Mimarlar Odası’nın çelenkleri ve tebrik mesajları ile desteklerini ilettikleri 45. Olağan Genel Kurul başarıyla sonuçlanmıştır. GMO Web sayfasında yayınlanan seçim tutanaklarına itiraz olmadığı takdirde, 30.03.2016 saat 17:00 itibari ile seçim sonuçları kesinleşecektir.