Eklenme Tarihi : 14.03.2017 17:52

Bureau Veritas tekrar denizcilik sektöründe

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından 08.08.2015 tarihinden geçerlik olmak üzere yetkisi iptal edilen Fransız Klas Kuruluşu Bureau Veritas yetkilerini geri aldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü, 'Türk Bayraklı Gemilerde Bayrak Devleri Adına Hareket Edecek Kuruluşların Seçimi ve Yetkilendirilmesine Dair Yönetmelik' kapsamında yetkilendirilen Fransa merkezli klas kuruluşu Bureau Veritas'ın yetkilerini 08.08.2015 tarihinden geçerli olmak üzere iptal ettiğini açıklamıştı. 

Fransız klas kruluşu Bureasu Veritas (BV) uzun uğraşlar sonucunda klaslandırma yetkisini ve izinlerini tekrar geri aldı. 

İlk olarak 1828 yılında Belçika'nın Anvers şehrinde, Deniz Sigortacılığı konusunda hizmet vermek amacıyla bir danışma bürosu şeklinde kurulan Bureau Veritas (BV) yetkilendirilmesi 8 Ağustos 2015'te Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından iptal edilmişti. Uzun uğraşlar sonucunda klaslandırma yetkisini ve izinlerini geri alan BV, Türkiye'de denizcilik sektöründeki faaliyetlerine devam edecek.