Eklenme Tarihi : 06.04.2016 09:19

Posidonia Fuarı 6-10 Haziran 2016

80 in üzerindeki küresel bilgi ve iletişim teknolojisi (ICT) şirketi bu yaz Posidonia 2016’da katılımcı olacaklar. Katılımcılar, 4500 üzerinde ve tahmini değeri 92milyar $ olan gemileriyle dünyanın en büyük ticari filosu olan Yunan denizcilik endüstrisinin dikkatini çekmek için rekabet edecekler.Yunan denizcilik işletmecileri ortalama yaşı 11 olan, dünya ortalamasından 2 yaş az, yatırımların US$ 8,6bn dolarıyla Yunan çıkarları için yeni inşaların yeni teknolojileri için harcayabileceği genç bir filodur.

ICT yeniliklerinin uydu iletişimi, kargo takibi, navigasyon ve mürettebat yönetimi gibi bazı kilit noktaları, küresel denizcilik endüstrisindeki enerji verimliliğinin geliştirmeye yardımcı olur.
Posidonia 2016 açılış törenine katılacak Genel Sekreter Kitack Lim başkanlığındaki Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından yetkilendirilecektir.Yıllık 10 milyar ton üzerindeki kargo gemilerinin %50’si deniz taşımacılığı tarafından üretilen karbon yayınımını ICT sektörü için tek başına iletmek zor bir iş olabilir ama yazılım teknolojisindeki son gelişmeler yakıt verimliliğine katkıda bulunmuştur bu sayede de karbon salınımı azalmıştır.

‘Yakıt tüketiminde ki küçük bir damla bile dünya toplam taşıma kapasitesinin %20’sini oluşturarak ilk sırada yer alan Yunan filosu için yüksek yakıt tüketimi masrafları da tasarruf sağlayabilir’ diyen Theodore Vokos,Yönetici Müdür, Posidonia Exhibitions S.A, 6-10 Haziran’daki Athens Metropolitan Expo dünyanın en prestijli denizcilik fuarının organizatörüdür.

Posidonia 2016, 10 Haziran’da  Athens Metropolitan Expo’da düzenlenecektir.Bu etkinlik Yunan gemicilik topluluğu ve Yunan gemiciliğiyle ilgili 5 temel kurumun katkılarıyla organize edilecektir.

Bu kurumlar:Denizcilik İşleri ve Ada İdaresi Bakanlığı,Pire Belediyesi,Helenik Deniz ticaret odası,Yunan gemi sahipleri birliği, Yunan Nakliye İşbirliği Komitesi,Helenik Shortsea Gemi Sahipleri birliği ve Yolcu Gemileri Birliği Şirketi