Eklenme Tarihi : 14.04.2016 09:24

DEFAMED 50. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFAMED) 50. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 9 Nisan 2016 tarihinde Kozyatağı Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantı saat 11.00’de başladı. Toplantıyı 49. Dönem Genel Sekreteri Alper Demircan açtı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından ilk olarak Divan Kurulu seçildi. Yapılan oylama ile Divan Başkanı Müh. Süleyman Savaş, Başkan Yardımcısı Kapt. Cengiz Karabüber, Katip Üye ise Kapt. Hasan Ali Çelik olarak belirlendi.

Daha sonra, gelenek olduğu üzere, diğer sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin konuşmalarına geçildi.

Sırasıyla; Türkiye Denizcilik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Erkan Dereli’ye, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Feramuz Aşkın'a, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Birol Bayrakdar’a, Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Saim Oğuzülgen’e ve İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Bülend Temur'a söz verildi. İyi dileklerini ifade eden sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve diğer konuşmacılar önceki yönetim kurulunu kutlarken yeni seçilecek yöneyim kuruluna başarılar dilediler. Daha önceden yapılmış bir planı olması dolayısıyla genel kurula katılım gösteremeyen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka ise bir telgraf göndererek, önceki yönetim kurulunu tebrik ederek yeni seçilecek yöneyim kuruluna başarı dileklerini iletti.

Daha sonra 49. Dönem Genel Sekreteri Kapt. Alper Demircan Çalışma Raporunu, 49. Dönem Muhasip Üyesi Kapt. Kayhan Aytuğ ise Mali Raporu okudu. Denetleme Kurulu Raporunu 49. Dönem Denetim Kurulu Üyesi Kapt. Can Kıraç okudu. Üyelerin raporlar hakkında yaptığı değerlendirmelerin ardından raporlar aklandı. 49. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Baybora Yıldırım kürsüye gelerek bir teşekkür konuşması yaptı.

Ardından Muhammen Bütçe tetkik edilerek onaylandı. Derneğe öğrencilerin üye olarak alınması ile ilgili tüzük değişikliği önerisi tartışmaya açılarak kabul edildi.

Son olarak ise yeni yönetim ve denetim kurullarının seçimi yapıldı.

Listeler aşağıdaki şekilde belirlendi:

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Baybora Yıldırım           

Ahmet Hamza  

Alper Demircan            

Kayhan Aytuğ   

Umut Çınar                  

Ayşe Aslı Başak

Nuri Mert Can              

 

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri

Mine Gül Kahraman

Nuri Koray Kurun

Nevzat Aydın

Birol Çetinkaya

Görkem Elmalıpınar

 

Denetim Kurulu Asil Üyeleri

Saim Oğuzülgen

Bülend Temur

Cengiz Karabüber

 

Denetim Kurulu Yedek Üyeleri

Can Kıraç

Çağlar Coşkunsu

Alaattin Yıldırım

 

12 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında görev dağılımı işe şu şekilde yapıldı: Baybora Yıldırım Yönetim Kurulu Başkanı, Ahmet Hamza İkinci Başkan, Alper Demircan Genel Sekreter, Kayhan Aytuğ Muhasip Üye, Umut Çınar, Ayşe Aslı Başak ve Nuri Mert Can ise üye olarak belirlendi.