Eklenme Tarihi : 29.01.2018 11:34

Hepimizin Odası Hareketi Aliağa ve Çeşme'li Denizcilerle Buluştu

Deniz Ticaret Odası’nın seçimleri için Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olan Tamer Kıran, 'Hepimizin Odası Hareketi' adı altında yoluna devam ediyor. Salih Zeki Çakır, Şadan Kaptanoğlu ve Recep Düzgit’in desteğini alan ‘Hepimizin Odası Hareketi’, İzmir ziyaretleri kapsamında 26 Ocak Cuma günü Aliağa ve Çeşme'de geniş katılımlı birer toplantı ile Aliağa’lı ve Çeşme'li denizcilerle bir araya geldi....

 

26.01.2018

 

Tamer Kıran konuşmalarında Hepimizin Odası Hareketi’ni “Türk Denizciliğinin kendi birikimlerinden güç alarak potansiyel kaynaklarını harekete geçirmek, dünya denizciliğinden hakkı olan payı almasını sağlamak ve itibarını daha yukarıya çıkarmak üzere yola çıkmış, her geçen gün daha da gelişip güçlenen bir hareket.” olarak tanımladı.

 

Tamer Kıran, Hepimizin Odası Hareketi’ni felsefesi ve amaçlarını aktardıktan sonra katılımcılarla karşılıklı olarak denizcilerin sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı. Toplantılarda Gökalp Erim’in Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklaması büyük bir coşkuyla karşılandı.

 

“ALİAĞA’YI 9. ŞUBEMİZ OLARAK HAYATA GEÇİRECEĞİZ.”

 

Aliağa toplantısında en dikkat çeken bölüm Tamer Kıran'ın Aliağa için verdiği söz oldu. Kıran, “Oda hizmetlerinin aksamaması için Odamızın teşkilatlanması yeniden ele alınarak gerekli bütün bölgelerde hizmet birimleri ihdas edilecek ve yönetimleri şubelerle birlikte yürütülecektir. Bu bağlamda Hepimizin Odası Hareketi olarak göreve gelir gelmez Aliağa’yı 9. şubemiz olarak hayata geçireceğiz!” dedi.

 

“EGE’DE FAALİYET GÖSTEREN DENİZCİLERİN İHTİYAÇLARI DURURKEN BAŞKA ALANLARA KAYNAK AKTARIMI YAPILMAYACAKTIR.

 

Çeşme'de yapılan toplantıda sorunları bildiklerini ve birlik olarak her sorunun üstesinden gelinebileceğini belirten Kıran, “Bağışlar, ihtiyaçlar değerlendirilerek bütçe ve fayda esasına göre yapılacak, fizibilitesi, projelendirilmesi net olmayan alanlarda bağış yapılmayacaktır. Böylece Ege’de faaliyet gösteren denizcilerin ihtiyaçları dururken başka alanlara kaynak aktarımı yapılmayacaktır.” diyerek sözlerini noktaladı.