Eklenme Tarihi : 27.05.2016 11:18

EUROPORT TUZLA’ DA! Denizcilik Sektörünün Kalbi Tuzla’da Atacak...


Europort Turkey Denizcilik Fuarı 05-08 Nisan 2017’ de Viaport Marina’ da yapılacaktır.

 

Yıllardır yapılamayanı VİA FUARCILIK A.Ş. başardı… Türk Gemi inşa sanayinin merkezi, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük tersanelerin burada bulunması, yan sanayisi, tedarikçisi, taşeronu ile üretimin merkezi olması Tuzla’ da bir fuar organizasyonu yapılmasını gerektiriyordu.

Hollandalı partneri AHOY ile birlikte yola çıkan ve birçok ülkeden ülke pavillionu ile katılım sağlanması ile uluslararası bir organizasyon haline gelen ve sektörü kendi evinde ağırlayacak olmanın verdiği güçle yola çıkan Via Fuarcılık 05-08 Nisan 2017’ de farklı bir bakış açısı ve organizasyon ile Gemi İnşa sektörünün fuarına ev sahipliği yapacak. Ulusal ve uluslararası ziyaretçi için de lokasyonun hem Tuzla hem de Viaport Marina olması fuarı daha da cazip hale getirecektir. Viaport Marina; sadece bir marina olarak değil, aynı zamanda mevcut sosyal alanları ile bir yaşam merkezi, yeme-içme çeşitliği olarak farklı konsepti, aynı zamanda da Sabiha Gökçen Havalimanı’na 9 km mesafe ile oldukça kısa sürede ulaşımın olması sebebi ile hem katılımcı hem de ziyaretçinin hayatını kolaylaştıracaktır. Yalova’ da bulunan ve Türkiye’ nin en önemli tersanelerine de ev sahipliği yapan Altınova-Yalova bölgesinden de Viaport Marina’ ya 100 metre mesafeye yanaşan İDO Yalova-Tuzla deniz otobüsü de bu bölgedeki tersane ve yan sanayi için kolay ulaşımı sağlayacaktır.

Europort Turkey Denizcilik Fuarı, Denizcilik sektöründeki yeni teknolojilerin, yeni gemi inşa projelerinin, bakım-onarım projelerinin, yan sanayinin, tedarikçinin yeni ürünlerini görücüye çıkaracağı ulusal ve uluslararası ziyaretçinin hedef fuarının olacağı doğru bir platformdur.

FUAR KÜNYESİ:

Fuar Alanı : Viaport Marina

Tarih: 05 - 08.Nisan.2017

Ziyaret Saatleri :  10:00 - 18:00

Beklenen Ziyaretçi : 10.000 +

Katılımcı Firma Adedi : 100 +

Sergilenecek Marka Adedi : 300 +EUROPORT IN TUZLA!

The Hearth of the Maritime Industry is in Tuzla...

 

The Europort Turkey Maritime Fair will be held at Viaport Marina from 5th to 8th of April, 2017.

 

VIA FUARCILIK A.S. has accomplished something that could not been done for years as Tuzla, which is a hub of the Turkish shipbuilding industry, has the largest shipyards operating in the country and is the center of production including its sub-industries, suppliers and contractors.

Growing into an international event in cooperation with its Dutch partner AHOY and starting out with the energy of being host of the entire industry in its own home, Via Fair will host the trade fair of Shipbuilding industry with a whole different perspective and organization between April 5th to 8th, 2017. The fact that the fair is held in Tuzla and at Viaport Marina will make it more appealing to domestic and international visitors. Viaport Marina is more than a marina that will make things easier for both participants and visitors, offering a life center with its social facilities and a different concept in terms of refreshment diversity along with a highly convenient access as it is located 9 km. away from Sabiha Gökçen Airport. IDO Yalova-Tuzla fast ferries will also provide the easy access for neighboring shipyards and sub-industries, as the ferries depart from Altınova-Yalova region in Yalova which host the major shipyards of Turkey and edge in up to a distance of 100 meters from Viaport Marina.

The Europort Turkey Maritime Fair will serve as a platform to feature state-of-the-art technologies in maritime, new shipbuilding projects, maintenance-repair projects, and new products of sub-industries and suppliers, and become an target destination for domestic and international visitors.

EUROPORT TURKEY BY NUMBERS:

Fair Venue: Viaport Marina

Date: April 5th to 8th, 2017

Visiting Hours:  10 a.m. - 6 p.m.

Anticipated Number of Visitors: 10,000 +

Number of Participating Companies: 100 +

Number of Brands to be Exhibited 300 +