Eklenme Tarihi : 31.05.2016 18:30

Ada Tersanesi LOSNA'yı Denizle Buluşturdu!

Ada Tersanesi tarafından inşa edilen M/F  "LOSNA"  isimli 195 yolcu ve 60 araç kapasiteli arabalı feribotu; Ada Tersanesi Yöneticileri, Ekselansları Norveç Kraliyet Büyük Elçisi, FJORD 1 AS firmasının temsilcileri,  Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, denizcilik sektörünün önde gelen temsilcileri ve tersane personel ve ailelerinin  katılımı ile 28 Mayıs 2016 tarihinde deniz ile buluşturuldu.

Ada Tersanesinin Norveç'teki en büyük feribot operatörlerinden olan FJORD 1 AS armatörlük firması için inşa edilen 2 feribotluk projenin ikinci olan LOSNA'nın saç kesim töreni Eylül 2015'te yapılmıştı. 

"LOSNA" Gemisi her iki uçtan da araç ve yolcu transferine uygun şekilde tasarlanmış çift rampalı olma özelliğine sahiptir. 60 araç ve 195 yolcu taşıma kapasiteli ve manevra kabiliyetini her türlü deniz koşullarında yüksek tutmaya uygun sevk sistemi ile donatılmış ve tüm yolcuların, özellikle engelli misafirlerin konforunu ön planda tutarak inşa edilmiştir. 

75.8 metre uzunluğunda, 14.2 metre genişliğinde olan "LOSNA" Norveç'te adalar ve fyortları birbirine bağlayan ulaşım ağının parçası olmak için inşa edilerek 28 Mayıs tarihinde denize indirilmiştir.