Eklenme Tarihi : 01.06.2016 16:42

12. Deniz Kirliliğine Hazırlıklı Olma Tatbikatı

Denizde meydana gelecek herhangi bir acil durumda gerekli önlemlerin alınmasına ilişkin Tuzla Aydınlı Koyu'nda tüm tersanelerin katılımıyla bir tatbikat gerçekleştirildi.

Yetkilendirilmiş müdahale firması olan ve eğitimli uzman kadrosuyla acil müdahale plan organizasyonunu üstlenen GİSAŞ Gemi İnşa Sanayi A.Ş. tarafından “Deniz Kirliliğine Hazırlıklı Olma ve Acil Müdahale Tatbikatı” olarak gerçekleştirilen 12. Deniz Kirliliğine Hazırlıklı Olma Tatbikatı için üst düzey katılımla bir tören düzenlendi. Hazırlanan törene eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Demetgül Sarı, Gemi İnşa Sanayi A.Ş (GİSAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Bilgehan Bayramoğlu, Türkiye Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran ile çok sayıda tersane temsilcisi katıldı.

5312 sayılı “Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirlenmesinde Acil Durumlarda Müdahale ve Zararların Tazmini Esaslarına Dair Kanun” ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda düzenlenen tatbikata Tuzla Tersaneler Bölgesinde yer alan tersaneler ve UN RO RO Limanı Acil Müdahale Planlarındaki personel de katılım gösterdi.