Eklenme Tarihi : 16.06.2016 12:15

Büyüksün Arşimet !

 

 Piri Reis Üniversitesi 2015-2016 yılı mezuniyet töreni Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla’daki kampüsünde gerçekleştirildi

 Piri Reis Üniversitesi 2015-2016 eğitim – öğretim yılını mezuniyetiyle taçlandırdı.  2008 yılında kurulan Piri Reis Üniversitesi bu yıl üçüncü mezunlarını verdi. 

 Tuzla Kampüsü’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen mezuniyet töreni renkli görüntülere sahne oldu., Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür’ü Hızırreis Deniz, Deniz  Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli, Deniz Harp Okulu Komutanı Tümamiral Mesut Özel, Gisbir yönetim kurulu başkanı Murat Kıran, Gisaş yönetim kurulu başkanı  Bilgihan Bayramoğlu, TÜDEV yönetim kurulu başkanı Sualp Ürkmez,  Üniveristenin Mütevelli heyeti başkanı ve üyeleri ile çok sayıda STK başkanları, mezun öğrenci  velileri iştirak etti..

 Taşıdıkları pankartla mezun öğrencilerin salonu girmesi büyük bir alkış koptu. Denizciliğe sosyal bir mesaj gönderen öğrenciler bunu da kendi deyimleriyle  "Büyüksün Arşimet" pankartıyla dile getirdiler. Tören saygı duruşu istiklal marşının ardından konuşmalara geçildi.


“Bu yıl 244 öğrenci Mezun ettik”

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan konuşmasında, ‘2015- 2016 yılında 244 öğrencinin mezun olduğunu, önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağını, toplam 178 akademisyen kadronun olduğunu, 2015 yılında 2271 öğrenci kayıt  olduğunu ve büyük bir hızla öğrenci sayılarının artığını dile getirdi.’

Türk Deniz Eğitim Vakfı(TÜDEV) Başkanı Sualp Ürmez de konuşmalarında, öğrencilere başarılar diledi. Kendisinin de bir veli olduğu için bu tür törenlerde konuşmaları uzatmamak gerektiğini dile getiren Ürkmez salonda gülüşmelere neden oldu.

Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdür’ü Hızırreis Deniz ve  Deniz Ticareti Genel Müdürü Cemalettin Şevli’nin  bir konuşma yaparak mezun öğrencilere başarılar  diledi.

Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve DTO yönetim kurulu başkanı olan Metin Kalkavan  konuşmasın da öğrenci velilerinin yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kalkavan sözlerine  ‘geçmiş dönemde yaşanan siyasi olayların deniz kuvvetlerinin gelişmesini engellemiş ve kıymetli komutanların görevden alınmalarını sağlamıştır.’ diyerek denizciliğimizin gelişmesi durdurulamaz, diyerek sözlerini öğrenciler tebriklerini sunarak bitirdi.

Tören dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi, kep atılması ile son buldu.