Eklenme Tarihi : 26.04.2016 11:31

Liseli Denizciler Yarışıyor !!!

            2015 – 2016  Eğitim ve Öğretim yılı İstanbul Denizcilik Alanı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri arası geleneksel “Denizcilik Kültürü Bilgi Yarışması”,  27 Nisan 2016  Çarşamba  günü,  Piri Reis Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Hacı Rahime Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin koordinatörlüğünde düzenlenecektir.

27 Nisan 2016 Çarşamba günü saat 12:00’de başlayıp 14:30’da sonlanacak olan bilgi yarışması Piri Reis Üniversitesi Deniz Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir. İstanbul Denizcilik alanı Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencilerinin “Gemi Yönetimi” ve “Gemi Makinaları” dallarında katılacakları yarışmaya Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Rahime Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi, ile Pendik Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılacaktır.

 “Denizcilik Kültürü Bilgi Yarışması”na ev sahipliği yapan Piri Reis Üniversitesi; Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Breeam akreditasyonlu çevreye duyarlı yesil kampüsüyle egitim ve öğretime yeni bir vizyon getirmistir. 2015 yılında, Dünyada 365 yapıda olan MÜKEMMEL BİNA (Breeam Excellent ) Sertifikasyonunu Piri Reis  Üniversitesi 366. Yapı olarak, A Blok ile almıstır. Kampüs binaları, daha az CO emisyonu salan, trijenerasyon, deniz suyu kaynaklı ısı pompası ve benzeri sistemlerle donatılmıs, yesil çatı, yagmur suyu/gri su toplama mekanizmalarıyla Breeam akreditasyonuna sahip olup, standart kampüslere kıyasla çevreye zararı en aza indirgeyen, daha az su ve enerji kullanan yapıdadır. Üniversite; 21 Temmuz 2015’de bünyesine  kattığı PİRİ REİS GEMİSİ ile , 196 öğrenci  ilk açık deniz eğitim seyrine başladı.Gemide yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor.

Üniversite; 21 Temmuz 2015’de bünyesine  kattığı PİRİ REİS GEMİSİ ile , 196 öğrenci  ilk açık deniz eğitim seyrine başladı. Gemide yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor. Öncelikle Karadeniz ve Ege limanları olmak üzere çeşitli  ülke limanlarında bayrak gösterilerek ülkemizin  ve Türk Denizciliğinin tanıtımı yapılıyor. Eğitimlere Piri Reis Üniversitesi öğrencileri yanı sıra belirli kontenjan dahilinde ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerin de iştiraki  sağlanıyor.İletişim : Ergin BALABEYOĞLU

Piri Reis Üniversitesi

Tel +90 (216) 581 00 50 /1739

ebalabeyoglu@pirireis.edu.tr