Date added : 20.06.2018 14:00

Dijital Platform ShipsGo’dan Lojistik Firmaları için Yeni bir İnovasyon

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (DEPARK) yaklaşık 3 yıldır faaliyetlerini sürdürmekte olan CNTR Bilişim A.Ş.’nin; 160’dan fazla ülkede 25 binin üzerinde kullanıcısı olan  global dijital konteyner  platformu www.shipsgo.com,   lojistikçilerin dijitalleşmesi yönünde geliştirdiği ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

API Teknolojisi ile Anlık Konteyner Bilgisi İnteraktif Haritada…

Lojistik firmalarının kendi web siteleri üzerinden,  müşterilerine konteynerlerinin nerede olduğunu interaktif bir harita yoluyla sadece konteyner/referans numarası kullanarak verebildiği bu uygulama,  müşteri hizmet düzeyini arttırma açısından önemli bir boşluğu doldurma hedefi gütmekte. CNTR Bilişim A.Ş. Genel Müdürü Merdan Erdoğan’a göre lojistik firmalarının müşterilerinin yüklerinin nerede olduğunu anlık bildirilebilmeleri rekabetçi gücü önemli derece artırıyor. Erdoğan yaptığı açıklamada şunları belirtiyor “ CNTR Bilişim A.Ş. tarafından 6 aydır yaptığımız Ar-Ge sonucunda lojistik firmaları web sitelerine API (Application Programming Interface) teknolojisini kullanarak bir modül ekleyebilecekler ve müşterileri istedikleri her an konteyner veya referans numarasını kullanarak konteynerlerinin nerede olduğunu, varış limanına kaç gün kaldığını ve hatta gecikme varsa gecikme detaylarını öğrenebilecekler”.

Lojistik Firmalarının Verilerinin Güvenliği %100 Güvence Altında

API teknolojisinin lojistik işletmelerinin web sitelerine çok kolay ve hızlı bir şekilde adapte edilebildiğini belirten Erdoğan lojistik firma verilerinin de güvenliğine önem verdiklerini belirterek sözlerine şunları ekledi “günümüz iş dünyasının en önem verdiği konu firma bilgilerinin güvenliği. Söz konusu API teknolojisi sayesinde firmanın hiçbir bilgisi www.shipsgo.com veritabanına ulaşmıyor, tüm işlem lojistik firması ile müşterisi arasında gerçekleşiyor”.

 


www.ShipsGo.com Hakkında…

 Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DEPARK) merkezli hizmet veren www.shipsgo.com, 500 binden fazla denizyolu rotasını ve 900’e yakın konteyner limanını veritabanlarında güncel olarak barındırabiliyor. Platform ayrıca 60’ın üzerinde konteyner hattını harita üzerinden canlı takip edebilme ve raporlayabilme yetisine sahiptir. Canlı takip ile kullanıcılar konteynerlerini canlı bir dünya haritası üzerinde anbean takip edebilmekte ve konteyner numarası, başlangıç/varış limanı, armatör, transit süre, ETA ve geminin varışına ne kadar süre kaldığını yine harita üzerinde görebilmektedir. Entegre bir kullanıcı paneli sayesinde kullanıcılarına canlı konteyner takibi, yükleme yönetimi, istatistikleri görme, rota arama, partner arama, yeni servis bildirimlerini görme ve reklam yaratma gibi katma değerli hizmetleri kolayca sağlamaktadır. Platformda her hafta forwarderların ve üreticilerin yüzlerce konteyner takibi talebi karşılanmakta ve yüzlerce kullanıcı deniz aşırı rota araması yapmaktadır. Bu takipler ve rota aramaları kapsamında denizcilik ve lojistik sektörü meraklıları için analiz edilmiş ve herkesin ulaşımına açık olarak ShipsGo Trendler başlığı altında sunulmaktadır.

 

 

İletişim:

Mehmet Hamurcu                     

 IT Support & Digital Marketing 

0537 451 26 70