Date added : 19.08.2019 11:14

Tersan Tersanesi, Osterfjord ile sözleşme imzaladı

Tersan Tersanesi, Norveçli Osterfjord firması ile balık işleme gemisi için sözleşme imzaladığını açıkladı.


Norveçli Osterfjord firması Tersane Tersanesi ile balık işleme gemisi inşası için sözleşme imzaladı. Hibrit motora sahip olacak olan geminin dizaynı Marin Teknik tarafından gerçekleştirildi.

67 metre boyunda olacak olan geminin ileri teknoloji balık işleme sistemleri ile donatılacağı ve Atlantik’te çalışacağı belirtildi.

Tersan Tersanesi, söz konusu geminin ilk çelik kesim işleminin 2020 yılının başının yapılacağını ve teslimatın 2021 yılının ortasında gerçekleşeceğini duyurdu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Tersan Tersanesi Satış ve Pazarlama Direktörü Şakir Erdoğan, ‘‘Tersan olarak deneyimlerimize böyle bir gemiyi ekleyecek olmaktan dolayı heyecanlıyız. Bu heyecanı devam ettirmek ve beklentileri karşılamak için elimizden geleni yapacağız. Bu siparişin Norveç’in en önemli balıkçılık şirketleri arasında yer alan Osterfjord ile tersanemiz arasında uzun soluklu işbirliğinin başlangıcı olacağını umuyoruz. Ayrıca bu sipariş, çeşitli teknolojilerle sipariş teslim ettiğimiz Norveç pazarındaki varlığımızı pekiştirecektir’’ dedi.