Date added : 30.05.2018 12:48

Tersan Tersanesi Tarafından Norveçli Torghatten Nord firması için inşa edilen Feribot suya indirildi.

Norveç'in en büyük lojistik firmalarından Torghatten  Nord için Yalova'da inşa edilen feribotlardan üçüncüsü denize indirildi. Altınova ilçesindeki tersaneler bölgesinde faaliyet gösteren Tersan Tersanesi'nde inşa edilen akü enerjili M/F Faeroy isimli arabalı feribotun denize indirilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Tersan Tersanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mehmet Gazioğlu, tersanelerinde 3 bin işçinin çalıştığını belirtti. Gazioğlu, tüm çalışanlarının ekip ruhuyla hareket etmesi sonucu bu başarıyı sağladıklarını dile getirerek, "Üç kardeşin sonuncusunu denize  indirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel eserin ortaya çıkmasında katkısı olan tüm arkadaşlarımı kutluyorum." dedi.

Torghatten Nord Üst Yöneticisi Torkild Torkildsen de bu projenin şirketleri için çok büyük önem taşıdığını dile getirdi. Torkildsen, "Bu gemiler Norveç'in en büyük sularında görev yapacak. 1 Ocak tarihi itibarıyla gemiler yola çıkacak. Bizim için en önemli konu projelerin zamanında teslim edilmesiydi. Bundan dolayı Tersan Tersanesi'ne teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

M/F Faeroy isimli feribotun kurdelesi Torghatten Grup şirketlerinin Üst Yöneticisi Mr. Brynjar Forbergskog tarafından kesildi.

Törene, Tersan Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Paksu, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Tavşanlı Belediye Başkanı Kadri Çiçek, Yalova İl Jandarma Komutanı Albay Ali Gemalmaz ve davetliler iştirak etti.