Eklenme Tarihi : 31.05.2016 17:42

“Karbonat” Uluslararası Deniz Bisikleti Yarışmasında 1. Oldu

Viyana’da yapılan ve Üniversitemizin Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği öğrencilerinin kendi ürettikleri “Karbonat” isimli tekneyle katıldıkları Uluslararası Deniz Bisikleti Yarışmasının; dün yapılan 100 M. sprint final yarışında KARBONAT, 18.02 sn. ile, birkaç yildir hep birinci olan REYNOLD isimli tekneyi geride bırakarak birinci oldu.


PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ
 Piri Reis Üniversitesi; Türkiye’nin ilk ve tek Uluslararası Breeam akreditasyonlu çevreye duyarlı yeşil kampüsüyle eğitim ve öğretime yeni bir vizyon getirmiştir.
 Piri Reis Üniversitesin’de;  Denizcilik Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksekokulu, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler  Enstitüsü akademik birimleri yer almaktadır.
 Üniversite; 21 Temmuz 2015’de bünyesine  kattığı PİRİ REİS GEMİSİ ile , 195 öğrenci  ilk açık deniz eğitim seyrine başladı. Gemide yıl içerisinde okutulan derslerin uygulamalı eğitimleri yapılıyor. Öncelikle Karadeniz ve Ege limanları olmak üzere çeşitli  ülke limanlarında bayrak gösterilerek ülkemizin  ve Türk Denizciliğinin tanıtımı yapılıyor. Eğitimlere Piri Reis Üniversitesi öğrencileri yanı sıra belirli kontenjan dahilinde ülkemizdeki diğer eğitim kurumlarından öğrencilerin de iştiraki  sağlanıyor.
 Piri Reis Üniversitesi Yeşil Kampüsü Denize sıfır Tuzla’da, Marmara Denizi sahilinde 30 dönüm arazide, yaklaşık 60,000 m2 kapalı eğitim hacmi ile 2013 yılı Kasım ayında hizmete girdi.
 İletişim : Ergin BALABEYOĞLU
Piri Reis Üniversitesi
Tel +90 (216) 581 00 50 /1739
ebalabeyoglu@pirireis.edu.tr